"Loading..."

Tasarımda İç Mimar Etkisi

Tasarımda İç Mimar Etkisi

Günümüz kitle iletişim araçları vasıtasıyla artık bütün insanlar her şeyden haberdar olup, Dünya’da olan biteni yakından takip edebilmektedir.

İç Mimar ile Çalışmak

Günümüz teknoloji çağı ile birlikte kitle iletişim araçları vasıtasıyla artık bütün insanlar her şeyden haberdar olup, Dünya’da olan biteni yakından takip edebilmektedir. Her türlü alana ait bilgi edinimi insanların parmaklarının ucundadır. Buna iç mimari tasarım alanı da dâhildir.

İnsanlar bu alanla ilgili dünyadaki gelişme ve yenilikleri yakından takip edebilmektedir. İnternet ortamında edinilen bilgiler pratik hayatta uygulamaya geçirilmeye çalışılmaktadır. Fakat burada insanlar iç mimari ile dekorasyon kavramlarını birbirine karıştırmaktadır. İç mimarlık, tüm mekanların; duvar, tavan, zemin, doğal ve yapay aydınlatma, havalandırma, sirkülasyon alanı oluşturma, ergonomik yaşam alanı tasarlama, ürün, obje ve mobilyaların konumlandırılıp tasarlanmasına kadar tüm detayları kapsayan bir mesleki disiplindir; dekorasyon ise bir mekanın süslenmesidir. Bu nedenle iç mimar ile çalışmak ve dekorasyoncu ile çalışmak arasında tasarım açısından oldukça büyük bir fark vardır.

Tasarımda İç Mimar Etkisi

Özellikle günümüzde iç mimari alanı oldukça önem arz etmektedir. Çünkü insanlar için yapılan yaşam alanlarında insan sağlığından ziyade o yapılardan elde edilebilecek maksimum zaman ve kâra dikkat edilmektedir. Yapılan araştırmalarda, iç mekân tasarımlarının kişilerin psikolojisi üzerinde olumlu- olumsuz önemli etkiler bıraktığı saptanmış; ayrıca bu durumun insan sağlığında da ciddi problemlere sebep olduğu yapılan araştırmalarda görülmüştür. Bundan dolayı biz iç mimarlar mevcut koşulları dikkate alarak sizlerin yaşam alanlarının kalitesini yaptığımız işle arttırmaya gayret gösteriyoruz. Önceliğimiz, sizlere zinde hissettirecek, yaşam enerjisi sunacak ve verimliliğinizi arttıracak mekânlar tasarlamak. Bunu yaparken, tasarım kurgusunu sadece ürün ve tasarım açısından değerlendirmeyip, insan davranışlarının analiz süreci, psikanaliz, kişilik tip ve özellikleri, hobiler gibi kriterleri de göz önünde bulundururuz.

Projelerimiz tamamen müşterilerimizin istekleri etrafında şekillenmektedir. İsteğe göre lüks ya da sade tasarımlar yapılmaktadır. Size özel her tür tasarımda dünya genelinde iç mimari ile ilgili yapılan tüm çalışmalar takip edilmekte, gelişme ve yenilikler doğrultusunda lüks ya da sade projeler çıkarılmaktadır. Burada bizleri diğerlerinden ayıran en önemli özellik yaptığımız özel seçimlerdir. İç mimari ve dekorasyonla ilgili insanlar bir bilgi kirliliği yaşamaktadır. Bizler her ortaya atılan yenilik ve gelişmeyi literatürümüze dâhil etmiyoruz. Seçmece yapıp bunlardan belli kategoriler oluşturuyoruz. Bir müşterimiz bizimle çalışmak istediğinde önce o müşteri ile konuşulur ve gerekli notlar alınır. Daha sonra bize gösterilen mekânda keşif yapılır. Sonuç olarak kaydedilen tüm notlar dikkate alınarak gerekli müzakereler hem müşteri ile hem de ekip ile yapılır ve ortaya mükemmel tasarımlar çıkar. Tasarımlarımız tamamen müşteri memnuniyetine endekslidir. Müşterinin isteklerine uygun gerekli değişim ve dönüşümler onun faydasına olacak şekilde estetik kaygıdan da ödün vermeden tarafımızca yapılmaktadır.

Son olarak

Firmamızla ilgili sizlere şunları söyleyebilirim. Bizi, KA Dizayn Mimarlık, olarak henüz iyi tanımıyor olabilirsiniz. İç mimari de tanınmış firmaları kendi açınızdan haklı gerekçelerle tercih edebilirsiniz. Fakat size tavsiyemiz sürekli bir değişim halinde olduğumuz bu çağda, eski tüm alışkanların değiştiği, doğru bilinenin yanlışlığının ispatlandığı zamanda tasarımlarımızla sizi büyülüyoruz. Yeni anlayışlara entegre olabilecek yaşam alanları vaat ediyoruz. Güvensiz bir ortamda yaptığımız işte güven vaat ediyoruz.
Denemekten kesinlikle pişman olmayacaksınız; çünkü KA Dizayn Mimarlık olarak size değişimle dönüşüm sağlayacak tasarımlar yapma vaadinde bulunuyoruz…

Paylaş: